Wieczorowa fryzura na Sylwestra

Kucyk na sylwestraKto powiedział, że wieczorowa fryzura nie może być wygodna? Komfort zapewni Ci uczesanie, które nie zniekształci się podczas zabawy. Wyprostowane włosy mogą się poplątać pod wpływem wilgoci, a pieczołowicie ułożone loczki utracić swój skręt, tego rodzaju niespodzianki nie będą Ci straszne jeśli postawisz na solidne a zarazem fantazyjne upięcie.

Ostatnimi czasy furorę na salonach robią sploty z warkoczami, ale także kucyki. Mimo, że kiedyś kojarzyły nam się głównie z wygodnymi uczesaniami robionymi „na szybko” oraz upięciami, które sprawdzały się na przykład podczas sportowych zajęć – dziś zupełnie zmieniły swoją rolę. Są fryzurami przeznaczonymi na wielkie wyjścia; wesela, studniówki czy sylwestra. Z kucykami przed lat współczesne wieczorowe kucyki łączy tylko jedno – bezcenna wygoda, jaką zapewnia ich noszenie.

Umyte, wysuszone, rozczesane i wyprostowane włosy jeszcze raz dokładnie przeczesujemy.  Zaczesujemy do góry. Końce włosów lekko podwijamy na szczotce albo prostownicy. Włosy upinamy wysoko, u samej nasady. Formułujemy wieczorowego kucyka i umocowujemy go gumką w kolorze włosów albo bezbarwną frotką. Dodatkowo gumkę możemy opleść jednym z kosmyków – wtedy nasza fryzura wyda się jeszcze bardziej naturalna.

Rozpuszczone kosmyki wypływające z kucyka lekko przeczesujemy palcami. Gładko zaczesane włosy możemy dodatkowo potraktować małą partią żelu do włosów – unikniemy wtedy efektu odstających kosmyków. Całość uczesania spryskujemy lakierem. Do uczesania pasować będą długie, duże kolczyki.

 

Dodaj komentarz