Wieczorowa dla włosów średnich

modne farby na dłygie włosyMówi się, że najbardziej efektowne fryzury robi się na włosach długich. Okazuje się jednak, że finezyjne i modne uczesania to także atrybut średnich oraz krótkich kosmyków.

Od kilku sezonów na topie się fryzury, których barwa opiera się na dwóch kolorach.

Niektórym kojarzą się one ze zwykłymi odrostami, bardziej zaznajomieni z tematyką wiedzą, że określa się je jako ombre hair. Ombre hair to nic innego jak duet brązu i blondu. Końcówki kosmyków są rozjaśnione, włosy u nasady mają natomiast ciemny kolor. Dzięki zastosowaniu takiego tandemu, który jeszcze kilka lat temu uznawany był za sztandarowy przykład kiczu otrzymuje efekt naturalnych włosów a nasza fryzura jest oryginalna i bardzo kobieca.

Żadne uczesanie ułożone na ombre hair nie jest monotonne. Szczególnie godne polecenia są loki i fale. Ładnie prezentują się nie tylko na włosach długich, ale również średnich a nawet krótkich.

Dziś proponujemy Wam prostą do zrobienia fryzurkę wieczorową, którą możecie wykorzystać także jako uczesanie na co dzień. Do jej zrobienia potrzebna będzie pianka do loków, prostownica lub lokówka oraz lakier do włosów. Rozpoczynamy standardowo od umycia włosów, następnie suszymy je dokładnie ręcznikiem. Na wilgotne jeszcze włosy nakładamy piankę, delikatnie wmasowujemy ją we włosy formułując luźne skręty. Czekamy aż włosy same wyschną co jakiś czas poprawiając powoli tworzące się loczki. Suche kosmyki traktujemy lokówką lub prostownicą robiąc delikatne skręty. Całość utrwalamy lakierem.

Ważne: Po ułożeniu skrętów nie dotykaj ich ponieważ mogą szybko utracić swoją sprężystość.

Dodaj komentarz