Uczesanie na imprezę andrzejkową

Andrzejki już za kilka dni. To ostatni moment, żeby pomyśleć nie tylko o odpowiedniej kreacji, ale także i fryzurce. Na imprezach tanecznych dużo lepiej od włosów rozpuszczonych spisują się wszelkiego rodzaju upięcia. Nie muszą to być od razu eleganckie koki, czy czasochłonne sploty. 

Okazuje się, że w roli andrzejkowego uczesania świetnie sprawdza się kucyk, którego do niedawna większość z nas kojarzyła wyłącznie z modą codzienną.

Fryzura najbardziej efektownie prezentuje się na włosach długich. Optymalna długość to kosmyki sięgające za łopatki. Można wykonać ją zarówno na włosach obciętych „na prosto”, jak i tych cieniowanych.

Fryzura andrzejkowa krok po kroku;

1. Umyj włosy. Nie susz ich suszarką – delikatnie odciśnij je z wody przy pomocy ręcznika z mikrofibry lub starego bawełnianego T-shirtu (popularne ręczniki frote podrażniają włosy). Nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania.

2. Kiedy włosy będą już lekko osuszone rozczesz je grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, zrób przedziałek na środku głowy, nałóż na kosmyki piankę lub żel do włosów i formułuj loki. Kiedy skończysz nakładać preparat ponownie dociśnij włosy i spróbuj poprawić kształt loczków.

3. Pozwól włosom naturalnie doschnąć. Zwiąż włosy gumką w kolorze Twoich włosów zostawiając z przodu kilka kosmyków. Jednym kosmykiem (najlepiej kosmykiem z tyłu) opleć frotkę – tak, by nie była pod nim widoczna, umocnij wsuwką. Wypuść na policzki kosmyki z przodu, ewentualnie popraw ich kształt żelem lub pianką. Utrwal fryzurkę lakierem.

 

Dodaj komentarz