Prosty kok ślubny

luźna ślubna fryzuraJeśli zdecydowałaś się na dość strojną sukienkę ślubną postaw na umiar i wybierz skromną fryzurę. Skromną, nie oznacza nudną czy mało kobiecą. Po raz kolejny okazuje się, że mniej znaczy więcej i lepiej.

Proponowane przez nas uczesanie równie dobrze prezentuje się na włosach ciemnych, jak i jasnych. Włosy ozdobione jasną, w tym wypadku białą opaską dużo lepiej wyglądają na głowach brunetek i szatynek.

Fryzura doskonale zgra się w tandemie z szykowną suknią ślubną, ale także kreacją w stylu greckim, sukienką koronkową oraz klasyczną suknią w stylu retro.

Jak wykonać prostego koka ślubnego?

Przygotuj jasną przepaskę do włosów. Dzięki niej uczesanie będzie o wiele bardziej odświętne. Fryzurę wykonać można zarówno na długich, jak i półdługich włosach. Umyte kosmyki wysusz u nasady suszarką. Reszcie kosmyków pozwól wyschnąć naturalnie. Na jeszcze wilgotne włosy nałóż odżywkę do włosów kręconych – dzięki temu na włosach powstaną efektowne fale.

Rozczesz kosmyki robiąc przedziałek z lewej bądź prawej strony. Z tyłu głowy utwórz koka przeplatając ze sobą wcześniej zrobione dwa pasma włosów. Zepnij je neutralną spinką w kolorze Twoich włosów, jeśli włosy nie będą się dobrze „trzymać” użyj kilku wsuwek.

Z przodu puść kilka kosmyków na policzki. Jeśli Twoje włosy nie mają tendencji do kręcenia możesz lekko podkręcić je lokówką, falownicą lub prostownicą. Na głowę nałóż opaskę. Spryskaj koka lakierem. Gotowe!

Fryzura jest bardzo prosta i możesz wykonać ją sama w domu, jeśli jednak zależy Ci na perfekcyjnie ułożonych włosach (w końcu to Twój ślub) powierz zrobienie upięcia profesjonaliście w salonie fryzjerskim.

Dodaj komentarz