Pielęgnacja włosów

Marzysz o tym, aby mieć lśniące, piękne i mocne włosy? Koniecznie musisz o nie odpowiednio zadbać, abyś cieszyć się bujną fryzurą  przez wiele lat i nie martwić się wypadaniem włosów.

Niektóre z zabiegów pielęgnacyjnych na włosy możesz wykonać samodzielnie w domu. Pierwszą i podstawową sprawą jest dobranie odpowiedniego zestawu szamponu i odżywki do włosów. Najlepiej jeśli będą one z jednej serii, gdyż pozwoli to na utrwalenie efektu pielęgnacyjnego. Koniecznie musisz dobrać kosmetyk przeznaczony do twojego typu włosów.

Jeśli masz mocno zniszczone, wysuszone przez słońce włosy, powinnaś zdecydować się na szampon silnie nawilżając. Najlepiej jeśli będzie on wzbogacony o składniki pochodzenia naturalnego oraz witaminy. W lecie koniecznie powinnaś zastosować kosmetyki do włosów z filtrem UV.

Mocno wysuszona skóra głowy, sprawiam, że mogą się u nas pojawić okresowe bądź stałe problemy z łupieżem. W sklepach mamy dostęp do różnego rodzaju szamponów przeciwłupieżowych: nawilżających, chłodzących, przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn.  Przeznaczone są one do codziennej pielęgnacji. Jednakże jeśli chcesz na stałe pozbyć się łupieżu musisz zastosować leczniczy szampon przeciwłupieżowy, który możesz kupić w aptece.

Wiele osób ma natomiast problemy z przetłuszczającymi się włosami, co nasila się zwłaszcza latem, kiedy często przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych. Również w zimie, kiedy nosimy nakrycia głowy, takie jak czapki, opaski, musimy często myć włosy, przynajmniej raz a nawet dwa razy dziennie. W drogeriach, aptekach oraz sklepach fryzjerskich masz dostęp do wielu produktów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się. Używaj przede wszystkim szamponów o lekkiej konsystencji, wzbogaconych w wyciągi z owoców cytrusowych. Powinnaś zrezygnować z balsamów i odżywek bez spłukiwania, a zastąpić je kosmetykami o lekkiej formule.