Modne kolory włosów

Kobieta zmienną jest! O tym wie niemalże każdy… W zależności od pory roku, nastroju, kondycji fizycznej i psychicznej – zmieniamy swój wizerunek. W jakim celu? Po to, aby poczuć się lepiej, świeżo, by móc stawić czoło przeciwnościom codzienności i pokazać, że jesteśmy piękne.

Najprostszą, najszybszą i mało drastyczną zmianą wizerunku jest przefarbowanie włosów. Na zabieg koloryzacji decydują się często panie, które chcą zakryć siwiznę, ale nie tylko… Również (a może przede wszystkim!) wiele młodych dziewczyn często wybiera nowe kolory włosów, aby poczuć się pewniej w nowej fryzurze, która musi być modna.

Ważne, aby wybierając modny kolor włosów zdecydować się na odzień, który pasuje do konkretnej osoby. Kobiety należące do zimnego typu urody powinny farbować się na chłodne blondy i fioletowe czernie, burgundy. Natomiast panie o latynoskim, ognistym typie urody mogą poddać się koloryzacji na odcienie brązu, czerwieni, rudego, a także kruczej czerni.

Ale poza dostosowaniem koloru do typu urody, trzeba jeszcze pozostać modną, bo przecież co sezon zmieniają się modne kolory włosów. Jakie zatem trendy w świecie fryzjerskim zapowiadają się na wiosnę-lato? Przede wszystkim odejdą w niepamięć wszelkie rodzaje pasemek i balejaży – tego typu trendy, które dominowały jeszcze jakiś czas temu zostaną całkowicie wyparte przez klasyczne barwy. Może być ona krzykliwa (jak czerwień), intensywna (jak fiolet), ale na pewno nie powinna być kontrastowa. Modnie ufarbowane włosy powinny być utrzymane w jednolitej kolorystyce.