Kok na zabawę karnawałową

duzy-kokKarnawał w pełni. To czas zabaw do białego rana, bali, studniówek, ale i domówek. Niezależnie od tego, jaka dokładnie jest okazja, każda z nas marzy o tym, by olśnić wszystkich zebranych na imprezie gości. Niezawodnym sposobem jest twarzowa fryzura.

Jeśli na co dzień nosisz rozpuszczone włosy lub wiążesz je w niedbałą kitkę – uczesanie, które dzisiaj prezentujemy jest dla Ciebie.

Jak zrobić dużego koka?

Duży, wręcz monstrualny kok pasuje do niemal każdego rodzaju twarzy i typu urody. Jest maksymalnie elegancki i super kobiecy. A co równie ważne – jego zrobienie nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych czy fryzjerskich.

Co będzie nam potrzebne?

kilka spinek w kolorze włosów, zwykła cienka gumeczka, gruba frotka (najlepiej sprawdza się atłasowa), żel do włosów, lakier do utrwalenia uczesania, szczotka.

Kok krok po kroku

1. Delikatnie szczotkujemy włosy. Koki najlepiej układa się nie na świeżo wyschniętych i umytych włosach, lecz na tzw. „włosach drugiego dnia”. Jeśli chcemy, by kosmyki były jeszcze bardziej podatne na układanie warto spryskać je mgiełką do włosów i dopiero potem rozczesać.

2. Związujemy włosy w kucyk cienką gumką (tym wyżej, im wyżej  chcemy, by był koczek).

3. Nakładamy grubą gumkę i przekładamy włosy. Gumkę obtaczamy pasmem lub dwoma pasmami włosów. Mocujemy spinką.

4. Odstające kosmyki delikatnie traktujemy żelem. Fryzurę utrwalamy lakierem. Dodatkowo możemy ozdobić uczesanie jakimś dekoracyjnym elementem np. spinką lub kwiatem.

Dodaj komentarz