Jak zrobić niski kok?

Niski kokOd dwóch, trzech lat koki powróciły na salony. Są bardzo modne i wygodne. Jedne z pań preferują okazałe, duże upięcia dodające im powagi, inne lekkie, nieco szalone sploty. Dziś proponujemy Wam prosty do zrobienia koczek, do którego zrobienia nie potrzeba ani lokówki, ani prostownicy. To bardzo ważne, ponieważ nie musimy niepotrzebnie niszczyć swoich włosów.

Uczesanie, które na zdjęciu prezentuje piękna aktorka Eva Longoria możesz nosić także i Ty! Wystarczą Ci do tego: co najmniej półdługie włosy, kilka wsuwek, frotka i lakier utrwalający fryzurkę.

Instrukcja zrobienia niskiego koczka:

Włosy rozczesujemy. Przed możemy lekko spryskać je mgiełką, dzięki czemu będą się o wiele lepiej układać. Na środku robimy przedziałek. Z jednego i drugiego boku dobieramy jedno, dość spore pasmo włosów. Lekko je splatamy (tworząc coś w rodzaju spiralki).

Oba pasma związujemy z tyłu gumką w kolorze włosów (najlepiej niezbyt szeroką i grubą, ale też nie za cienką). Przez gumkę przekładamy resztę włosów. Spinkami przypinamy odstające komsyki. Poprawiamy. Utrwalamy niewielką warstwą lakieru do włosów.

Gotowe!

Dodaj komentarz