Jak utrwalić kolor włosów?

Włosy są ozdobą każdej kobiety i każdego mężczyzny, dlatego tak niezwykle ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Zadbane włosy prezentują się znakomicie i dodają uroku osobie. W sklepach z kosmetykami, drogeriach znajdziemy całą gamę kosmetyków do włosów. Spośród wielu szamponów i odżywek najlepiej wybrać takie, które będą pozytywnie wpływały na strukturę naszego włosa. Niezwykle istotne jest, aby dobierać kosmetyki przeznaczone do określonego rodzaju włosów. Na co powinniśmy  zwrócić uwagę udając się do sklepu:

Do kolory, do wyboru

Wybierając szampony i odżywki zdecydowanie należy zwrócić uwagę czy są one właściwe dla koloru naszych włosów.  Jeżeli posiadasz włosy blond zdecyduj się na kosmetyki rozjaśniające, rozświetlające włosy. Najlepiej jeśli będą one wzbogacone w takie składniki jak wyciąg z rumianku. Pozwolą one zniwelować miedziany lub żółty odcień oraz sprawią, że włosy przestaną być matowe. Twoja fryzura będzie się rewelacyjnie prezentować, jeśli włosy będą wyglądały zdrowo, a kobiety o jasnych włosach mają często problem ze zniszczonymi od słońca i wysuszonymi końcówkami. Dlatego koniecznie musisz pamiętać o maseczkach odżywczych dla blondynek z proteinami jedwabiu i ekstraktem z żarnowca.

W drogeriach znajdziemy również kosmetyki przeznaczone specjalnie dla brunetek lub szatynek. Oparte są one zazwyczaj na naturalnym ekstrakcie z henny od lat stosowanym w pielęgnacji włosów, który utrwala  naturalny lub farbowany kolor brąz. Częstokroć tego typu szampony i odżywki wzbogacone są w błyszczące drobinki odbijające światło, które sprawiając, że ciemne pasemka wyglądają zdrowo.

Wiele problemów z doborem szamponu mają kobiety o rudym odcieniu włosów. Jeśli chcesz, aby ich kolor był ognisty najlepiej wybierz kosmetyk wzbogacony w wyciąg z czereśni. Natomiast jeśli marzysz o kasztanowym odcieniu, możesz użyć preparatów dla brunetek. Koniecznie musisz jednak wybrać kosmetyk nawilżający włosy, ponieważ włosy rude są często podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, w związku z czym bardzo łatwo się niszczą.