Farbowanie

Kobieta zmienną jest… Dlatego wiele kobiet decyduje się na zmianę naturalnego koloru włosów. Niektóre z pań farbują włosy nawet kilka razy w miesiącu. Zazwyczaj takiego zabiegu dokonuje się natomiast raz na miesiąc lub co dwa miesiące. To jednak wystarczy, aby włosy stały się zniszczone, końcówki włosów wysuszone. Zwłaszcza jeśli farbuje się włosy na blond lub utlenia włosy, trzeba liczyć się z faktem, że niebawem będą wysuszone i rzadkie. Są jednak sposoby na to, aby farbowanie nie spowodowało drastycznych zmian w strukturze włosa. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.

1) Przede wszystkim nie farbuj włosów zbyt często, ponieważ zabieg może niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów i spowodować nawet nadmierne wypadanie włosów, a w ostateczności łysienie.

2) Używaj farb koloryzujących, które nie zawierają dużej ilości szkodliwych składników, takich jak: parafenylodiamina (PPD), która u wielu osób powoduje reakcje alergiczne. Jeśli twoje włosy są podatne na koloryzację i nie nie musisz używać trwałych farb, najlepiej zdecyduj się na farbę z naturalnych składników. Jeżeli jednak twoje włosy farbują się tylko przy użyciu niezmywalnych farb, koniecznie kup tę wzbogaconą w witaminowe wyciągi z owoców, zbóż i olejki pielęgnacyjne, na przykład kokosowe, z oliwki.

3) W celu ograniczenia zniszczenia włosów poprzez farbowanie, jeśli nie jest konieczna pełna koloryzacja – farbuj jedynie odrosty. Na około 15-20 minut nanieś farbę i pozostaw ją na samych odrostach, po czym pozostałość nałóż na całą długość włosów jedynie na 5 min. Po zabiegu dokładnie spłucz farbę, do momenty aż woda będzie całkiem czysta.

4) Koniecznie pamiętaj o założeniu odżywki lub maseczki utrwalającej kolor. Dzięki zawartym w nich składnikom witaminowym i silnie nawilżającym, twoje włosy staną się pięknie błyszczące, mocniejsze i nie będą wypadały.  Najlepiej jeśli włosy po farbowaniu wysuszysz ręcznikiem, a nie suszarką. W ten sposób dodatkowo nie zniszczysz włosów.